Acer palmatum (syn. Cristatum) 'SHISHIGASHIRA' - javor dlanitolistý

velikost rostliny 50-60 cm, velikost kontejneru 3 litry

V Japonsku je tento kultivar nazývaný Lví maska, což bývá i tradičním dárkem při narození syna. Má chránit dobré zdraví a přinést bohatství. Javor tohoto jména tudíž symbolizuje ochránce zahrady.

Roste velice pomalu a hustě do zvláštně vzpřímeného, trochu bizardního tvaru. Dospělý strom měří cca 2,5m, ve stáří může dorůst něco málo přes 3m. Pěstujte jej na slunci a dbejte na dostatečně vlhkou zem. Javory rostou lépe v kyselejší půdě, vlhčí – nikoli přemokřené, propustné. Kořeny zamulčujte. Miluje umístění s vyšší vzdušnou vlhkostí, například poblíž jezírek a vodních toků, ale není to nezbytné. Plně mrazuvzdorný do cca -27°C.

Shishigashira je další z mnoha úchvatných odrůd mezi japonskými javory, tentokrát s malými, hluboce vykrajovanými, pokroucenými listy, které rostou jakoby v trsech. Jejich barva je v sezóně sytě zelená a na podzim se mění na výrazně zlatavě žlutou až oranžovou s červenými a rezavými odstíny. Na keři vynikají jeho silné, tlusté větve se zelenou borkou, díky nimž vypadá jako velká bonsaj.

Cena
1 000 Kč (15 %)
870 Kč bez DPH
Dostupnost
Výrobce
Litomyšl,Agarden
Kód zboží
acer-palmatum-syn-cristatum-shishigashira-javor-dlanitolisty
Nevíte si rady s výběrem? Zeptejte se odborníka