Jinan dvoulaločný - Ginkgo biloba

rostliny zasíláme od dubna do vyprodání zásob

velikost rostliny: 60 - 80 cm

velikost kontejneru: 2 litry

Jinan, zvaný také Ginkgo biloba je opadavý strom a patří mezi nejstarší rostliny na naší planetě. Tento strom se totiž vyznačuje mimořádnou odolností vůči klimatickým změnám a přírodním živlům, včetně ohně. V Číně se tento strom považuje za národní.

Listy mají tvar vějíře, jsou matné, vyrůstají ve svazečcích po 3 - 5, mají hráškově zelené zbarvení. Na podzim se mění na nápadně žlutou. Strom je přirozeně dvoudomý, ale dospělé stromy mohou mít jak samčí, tak samičí květy. Strom plodí až ve věku 20 - 50 let, zralé plody zapáchají. Dorůstá 25 metrů, šířka koruny cca 10 metrů. Roste velmi pomalu. Zpočátku je tvarově úzký a pyramidální, později se rozrůstá do šířky. Kmen je šedohnědý, později znatelně rýhovaný. Používá se jako solitera do zahrad, parků, hodně těchto stromů roste v klášterních a botanických zahradách. Své příznivce si získává pro své nápadné a tvarově velmi zajímavé listy.

Pěstování: Velkou výhodou jinanu je jeho vysoká snášenlivost vůči všemu – typu půdy, ovzduší, množství srážek. Snáší udusané a jílovité půdy, i městské ovzduší a jakmile zakoření, nevadí mu sucho ani extrémní mráz. Na choroby a škůdce netrpí.

Cena
400 Kč (12 %)
357 Kč bez DPH
Dostupnost
Výrobce
Litomyšl,Agarden
Kód zboží
jinan-dvoulalocny-ginkgo-biloba
Nevíte si rady s výběrem? Zeptejte se odborníka