Larix decidua Repens - modřín evropský převislý

Cena
1 000 Kč (15 %)
870 Kč bez DPH
Dostupnost
Výrobce
Litomyšl,Agarden
Kód zboží
Copy of 159993554
Nevíte si rady s výběrem? Zeptejte se odborníka

Pouze osobní odběr na prodejně.
výška rostliny s kmínkem 160 - 180 cm
Vzhled: Odrůda modřínu s výrazně převislým růstem, netvoří vzpřímené terminální výhony, se kterými se můžeme setkat u odrůdy Pendula. Celkový tvar záleží na výšce roubování a následném tvarování rostliny. Nejčastěji se setkáme s rostlinami se zapěstovaným kmínkem a volně převisající korunou až k zemi. Kůra na jednoletých výhonech je načervenale hnědá, často ojíněná, jehlice sivě až namodrale zelené, měkké, 15-30 mm dlouhé a širší než u našeho domácího modřínu. Šišky nasazuje ojediněle. Roční přírůstek je 30-60 cm, velikost a tvar silně závisí na řezu a tvarování. Rostliny na kmínku obvykle vyrostou do výšky od 1,5 do 3 m a široké jsou 1,5 až 2,5 m. Nízké plazivě rostoucí rostliny mohou vytvořit koberce o průměru 2-3 m.
Nároky: Půda běžná bez větších nároků, nikoli však extrémně suchá. Velmi přizpůsobivý roste na půdách kyselých i alkalických. Miluje plné slunce, v polostínu řídne a ztrácí tvar. Plně mrazuvzdorný.
Použití: Převislý modřín je neuvěřitelně plastická rostlina s širokým použitím. Hojně je vysazován jako solitéra v trávnících, poblíž vodních ploch, teras a posezení. Nízké tvary lze použít při pravidelném řezu také ve skalkách, vřesovištích i předzahrádkách. Rostliny lze volně vyvazovat a tvarovat podobně jako popínavé rostliny, takže vytvoří krásné dlouhé převisy na trelážích, pergolách nebo plotech.