Berberis thunbergii 'ROSE GLOW' - DŘIŠŤÁL THUNBERGŮV

rostliny zasíláme od dubna do vyprodání zásob

velikost rostliny: 20 - 30 cm

velikost kontejneru: 1 litr

Jeho mladé drobné lístky jsou temně vínové a krásně mramorované světlounce růžovou barvou. Nové větvičky jsou sytě korálově červené. Listy na horních větvích si své panašování ponechávají po celou sezónu, listy v nižších patrech keře se barví do tmavě vínové barvy, což slouží jako sytý základ pro lepší kontrast. V polovině jara bohatě vykvétá drobnými žlutými kvítky, po kterých následují malé, lesklé, červené, vejčité plody, jež jsou potravou pro ptáky na konci roku.

Mladé rostliny jsou dlouho vzpřímené, teprve později se keř mírně svěsí do uvolněného tvaru přetékající fontány, přesto si zachová střed se vzpřímenou kšticí větví. Větvičky nesou krátké trny, které nejsou nebezpečné. Roste středně rychle do výšky a šířky kolem 1,5 metru.

Můžete jej pěstovat v téměř jakékoli půdě, pokud není silně podmáčená. Zamulčování pomůže zachovat vlhkost i v suchých měsících a zajistí bohatěji olistěnou a zdravější rostlinu. Stříhání se doporučuje u mladých rostlin pro zajištění hustého základu, později nebývá potřeba, pouze je možné rostlinu tvarovat, popřípadě příliš staré rostliny zmladit. Řez provádějte na jaře před rašením. Díky zajímavému zbarvení se hodí do aranžmá s jakkoli zelenými nebo žlutými rostlinami v okolí.

Cena
150 Kč (12 %)
134 Kč bez DPH
Dostupnost
Výrobce
Litomyšl,Agarden
Kód zboží
berberis-thunbergii-rose-glow-dristal-thunberguv
Nevíte si rady s výběrem? Zeptejte se odborníka