Crassula ovata - Tlustice vejčitá

rostliny zasíláme od 20.dubna do vyprodání zásob

velikost rostliny: 10  cm

velikost květináče: 5,5 cm

Tlustice jsou zajímavé sukulentní rostliny zdobené tučnými lístky, ve kterých se zadržuje voda. Stačí jim proto minimální zálivka, i když jsou vystaveny horkému slunci.Tlustice se rády letní na terase a v zimě upřednostní chladnější prostředí mezi 10 a 20 °C; pokud jim tyto podmínky nejste schopni dopřát, nic tragického se nestane, jen se nedočkáte květů.Tlustice vejčitá nese lístky na načervenalých stoncích, které postupem času sílí a dřevnatí. Pravidelným zaštipováním a tvarováním můžete dosáhnout bonsaje ve tvaru malého stromku se silným kmínkem.

Nároky na pěstování má tlustice vejčitá opravdu minimální. Potřebuje jen dostatek světla a přiměřenou zálivku. Přelití je snad to jediné, co ji může zahubit. S vodou tedy opatrně; v horkém létě zalévejte kvečeru, kdy už teploty klesnou, a použijte přitom odstátou vodu pokojové teploty. Přes zimu zálivku omezte na minimum, zvláště pokud tlustici zimujete v chladu. Na nedostatek vláhy rostlina upozorní tím, že začne shazovat listy, díky úžasné regenerační schopnosti se ale zjara opět zazelená. Jestliže ji však přelijete, listy začnou žloutnout a stonky vadnout. V tom případě umístěte rostlinu do tepla a nechte substrát proschnout, aby se do kořenů nepustila hniloba.

S tlusticí v květináči se nemusíte bát o zdraví domácích mazlíčků, protože její listy nejsou jedovaté, naopak se jim připisují léčivé účinky. Jejich tvar připomínající drobné penízky pak dal vzniknout pověsti, že tlustice přináší svým majitelům bohatství.

Cena
55 Kč (12 %)
49 Kč bez DPH
Dostupnost
Výrobce
zahradnictví v Ráji
Kód zboží
crassula-ovata-tlustice-vejcita
Nevíte si rady s výběrem? Zeptejte se odborníka