Glechoma hederacea " Variegata " - popenec břečťanovitý

Popenec je bylina, která je domácí i u nás a roste jako podrost volně v českých lesích. Proto se řadí mezi trvalky, které lze použít i do nádob nebo jako pokryv volné půdy. 
Hodí se zejména do závěsných nádob a truhlíků, kam může být vysazen samostatně nebo v kombinaci s ostatními vzrůstnějšími druhy balkonových rostlin. Pomalu rostoucí převislé druhy může svým růstem však utlačovat. Vytváří až 2 m dlouhé převisy hustě olistěných, svěže zelených kulovitých listů. Vykvétá brzy na jaře drobnými nenápadnými fialovými květy podobnými hluchavce. Popenec vyžaduje polostinná až stinná místa s vlhkým živným substrátem. Přímé sluneční záření mu škodí, protože může dojít k popálení jemných ochlupených listů. 
Popenec byl ve středověku považován za magickou rostlinu. I v dnešní době jej lze používat nejenom jako rostlinu okrasnou, ale také léčivou a vhodnou na kořenění jídel. Může se přidávat do polévek, salátů, kaší, omáček a velikonočních nádivek. Dále se hodí do dušené zeleniny, omelet, sekané, tvarohových a sýrových pomazánek, do rýže a těstovin. Používají se mladé výhonky a listy, které mají nejlepší chuť na jaře, ale sklízet je lze až do zimy. Výhony mají příjemnou aromatickou chuť, používat je lze jak v čerstvém, tak sušeném stavu.

Cena
45 Kč (15 %)
39 Kč bez DPH
Dostupnost
Výrobce
zahradnictví v Ráji
Kód zboží
glechoma-hederacea-variegata-popenec-brectanovity
Nevíte si rady s výběrem? Zeptejte se odborníka